SPOTKANIE Z TOMASZEM ROŻKIEM NA DOLNOŚLĄSKIM FESTIWALU NAUKI

26 września uczniowie klasy 6a oraz słuchacze edukatorium przyrodniczego wybrali się do gmachu Politechniki Wrocławskie, aby wziąć udział  w ceremonii uroczystego zamknięcia Festiwalu Nauki we Wrocławiu i spotkaniu z popularnym w mediach fizykiem doktorem Tomaszem Rożkiem. Współtwórca programu telewizyjnego Sonda 2 oraz twórca kanału Nauka To Lubię w bardzo przystępny sposób opowiedział uczniom, z czego zbudowany jest wszechświat (w tym oczywiście i my sami). Fizyka cząstek elementarnych to nie jest łatwy temat, jednak pomysłowość wykładowcy była niezwykła. Na scenę zapraszani byli ochotnicy z publiczności, wśród nich uczniowie z EKOLI Pola Szajkowska i Maks Nabzdyk.