Aktualności

WYCIECZKA DO JURAPARKU W KRASIEJOWIE

25 września uczniowie obu klas szóstych udali się do Krasiejowa, miejscowości, która stała się popularna po odkryciu na terenie starej cementowni skamieniałości gadów kopalnych i nowego gatunku Silesaurus opolensis. Opolski prajaszczur należy do najstarszych na świecie i - jak się okazało - nigdzie poza Polską nie znaleziono tego typu gada.
W Parku Nauki i Rozrywki uczniowie zwiedzili najpierw multimedialny pawilon poświęcony ewolucji człowieka. Spacerując w hełmach, mogli zobaczyć w trójwymiarze obrazy pokazujące kolejne etapy ewolucji naszego gatunku.
Później przejechali kolejką przez tunel czasu – trójwymiarowe kino na kółkach, seans poświęcony był historii wszechświata i powstaniu życia na Ziemi.
Oceanarium obrazujące życie w prehistorycznych oceanach to kolejny punkt programu. Niespodziewany „atak” megalodona (największego rekina w dziejach) przestraszył wielu szóstoklasistów.
Zwiedzanie ekspozycji plenerowej z gigantycznymi modelami dinozaurów i innych gadów odbyło się już w towarzystwie przewodnika. Naturalne rozmiary największych zwierząt lądowych w historii Ziemi zrobiły na wszystkich uczestnikach wycieczki duże wrażenie.
Pobyt w Krasiejowie zakończył się pokazem filmu w kinie 5D.

   
   
   

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies Więcej informacji