ZDROWO JEŚĆ!

19 listopada uczniowie klasy 6a przez dwie godziny przygotowywali dla siebie zdrowe posiłki. Pod okiem specjalistki od zdrowego żywienia pani Beaty Jankowskiej powstawały przekąski oraz danie główne.
Jako pierwszy serwowany był samodzielnie wykonany smalec z fasoli z pałeczkami warzywnymi. To był wstęp do dania głównego – sałatki z kaszą pęczak, warzywami pieczonymi, szpinakiem i orzechami włoskimi. Deser stanowiły batony z masła orzechowego, płatków owsianych, miodu i gorzkiej czekolady oraz sałatka owocowa z orzechami i makiem.
Uczniowie mają wszystkie przepisy na przygotowane przez siebie dania, mamy więc nadzieję, że staną się one stałymi pozycjami w domowym menu.

GALERIA