ZABAWA JEST WAŻNA

W ramach projektu KROPLI AZJI (www.kropla-azji.pl) mieliśmy przyjemność gościć 1 marca panią Olgę Ślepowrońską, psycholog zajmującą się edukacją emocjonalną, która od wielu lat realizuje na świecie międzynarodowy projekt Czujczuj,  pracując z mniejszościami etnicznymi i uchodźcami głównie za pomocą technik arteterapeutycznych. Uczniom EKOLI przybliżyła przede wszystkim okrutny los dzieci, którym wojna zabrała nie tylko dom, ale i dzieciństwo. Pokazała filmy prezentujące zajęcia, jakie prowadzi w obozach dla uchodźców, kiedy wspólnie budują place zabaw, tworzą zabawki, bawią się. Te oczywiste dla nas czynności w tamtych realiach należą do rzadkości, a ich prawdziwym celem jest przywrócenie poczucia godności, bezpieczeństwa i wiary w siebie. Warto o tym pamiętać. Warto to doceniać.

Pani Olgo, dziękujemy i pozdrawiamy małą Idę!