GWIAZDY I PLANETY

Uczniowie klasy 1a w ramach realizowanego projektu „Gwiazdy i planety” wzięli udział w zajęciach w Planetarium, w czasie których z wielkim zainteresowaniem wysłuchali prelekcji o Układzie Słonecznym, planetach, gwiazdozbiorach oraz obejrzeli pokaz „Tajemnice nocnego nieba” , a także wiele różnych globusów przedstawiających Ziemię, niebo, gwiazdy.

Wizyta w Planetarium to jedna z wielu atrakcji związanych z projektem. Dzieci, dzięki uprzejmości jednej z mam, uczestniczyły także w warsztatach. Poznały Układ Słoneczny teoretycznie, a potem wspólnie przygotowały jego model, który jako ozdoba klasy przypomina im o astronomicznym projekcie.

GALERIA