MORZE, NASZE MORZE…

Prawie cały majowy tydzień uczniowie klasy ósmej pod opieką pani Marioli Ryczaj i pani Krystyny Rapacz spędzili na Wybrzeżu, zwiedzając różne piękne miejsca, począwszy od Gdańska, w którym zobaczyli ważną dla ich historycznej edukacji wystawę w Centrum Solidarności, Stare Miasto ze wspaniałymi zabytkami – Bazyliką Mariacką, Dworem Artusa, pomnikiem Neptuna. Podobała im się Oliwa, park i katedra, w której wysłuchali koncertu organowego. Na pewno atrakcyjne dla młodzieży z EKOLI były sopockie molo czy gdyński Skwer Kościuszki z portowym nabrzeżem, ale i tak dla wielu wrocławian najpiękniejszy jest zawsze Bałtyk, niezależnie od pogody. Po egzaminacyjnych stresach pełna przyjemności i relaksu wycieczka nad polskie morze okazała się wymarzonym sposobem zapomnienia o szkolnych obowiązkach i namiastkę już bardzo bliskich wakacji.