MŁODZIEŻOWY STRAJK KLIMATYCZNY

Młodzi ludzie na całym świecie uczestniczyli 20 września 2019 roku w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym, chcąc aktywnie wyrazić swój sprzeciw wobec bierności rządzących, którzy nie podejmują skutecznych działań i pozwalają na pogłębiający się kryzys klimatyczny. W całej Polsce także odbyły się marsze i manifestacje pod hasłem Młodzieżowy Strajk Klimatyczny Protest Tysięcy Miast.

Uczniowie EKOLI - jak zawsze zaangażowani w problemy naszej planety - wsparli tę akcję bardzo konkretnie, szczególnie ci z klas 4b, 5b, 6a, aktualnie pracujący nad projektem ekologicznym, przygotowali transparenty o globalnym ociepleniu. Pod opieką nauczycieli  kolorowa grupa przemaszerowała do Rynku, głośno wyrażając swój niepokój o przyszłość Ziemi. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny był spektakularnym wydarzeniem dla wszystkich młodych ludzi, także dla uczniów EKOLI.

GALERIA ZDJĘĆ