NA OLIMPIE Z KLASĄ 5b

Z oceną szkolnych lektur bywa różnie, jednak greckie mity, które uczniowie poznają w klasie piątej, niezmiennie rozbudzają wyobraźnię. W klasie 5b było podobnie. Uczniowie najpierw poznali wybrane mity oraz kulturowy i historyczny kontekst, w jakim powstawały. Następnie, sięgając do mitycznych historii i wykorzystując swoją wyobraźnię, skonstruowali Olimp, Hades, kuźnię Hefajstosa, pałac Posejdona, wyspę bogów wiatru. Stworzyli własne mity i spotkali się na olimpijskiej uczcie, w czasie której, wcieleni w wybrane bóstwa, posilali się ambrozją i nektarem. Wszystkim uczniom należą się brawa za zaangażowanie, a to jeszcze nie koniec mitologicznej przygody.

GALERIA