MONIUSZKO I KOMPUTERY

Ostatnie zajęcia trzecioklasistów w MultiCentrum poświęcone były Stanisławowi Moniuszce. Wielki polski kompozytor urodził się dwieście lat temu i ta rocznica stała się pretekstem do  poznania na slajdach  przez dzieci jego życia i twórczości, a także wysłuchania znanego utworu „Prząśniczka”. Ważny w czasie zajęć okazał się przedmiot z pieśni – nieznany uczniom – kołowrotek, który najpierw obejrzeli, a potem  niektórzy z nich rysowali go na komputerach. Inni konstruowali z klocków k’nex postacie tancerzy poruszających się dzięki bateriom w rytm  muzyki. Muzyczno-komputerowe zajęcia to świetny pomysł połączenia tradycji i nowoczesności.

GALERIA