Początek roku szkolnego 2020/2021

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,

witając  pierwszy dzień września, cieszymy się, że możemy rozpocząć nowy rok szkolny 2020/2021 w murach szkoły. Minęły trudne miesiące zdalnej pracy, niespokojnych dla wielu z nas wakacji i pozostających bez odpowiedzi pytań o przyszłość. Edukacja w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego to wyzwania dla nas wszystkich, ale szkoła to nie tylko miejsce nauki, to także przestrzeń spotkań, realizowania różnych pasji, budowania przyjaźni, nieformalnych dyskusji, zabawy, dlatego tak ważny jest ten wrześniowy wtorek i bycie razem. Zrobimy wszystko, aby ten rok szkolny, mimo tylu ograniczeń, zakazów i nakazów, szczególnej dyscypliny, dzięki współpracy,  zaufaniu oraz życzliwości, przebiegał bez zakłóceń i był  czasem codziennych radości, naukowych sukcesów, wspólnych przedsięwzięć, inspirujących lekcji w bezpiecznej i dobrze funkcjonującej szkole. Wszyscy - uczniowie, rodzice, nauczyciele – musimy jednak  na co dzień zdawać  trudny egzamin odpowiedzialności, uczciwości i zrozumienia, pamiętając, że szkoła to wspólnota, a zdrowie, poczucie bezpieczeństwa i wzajemna pomoc to wartości, o które musimy zadbać niezależnie od okoliczności.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

Zespołu Szkół EKOLA