Aktualności

PRZERWA NA CZYTANIE

14 października niemalże 300 uczniów, nauczycieli i pracowników EKOLI wzięło udział w I MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI V OGOLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE - BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE.”

Był to nasz sposób na świętowanie Dnia Edukacji Narodowej i promowanie czytania jako niepowtarzalnej formy spędzania czasu wolnego, która nie tylko relaksuje, ale uszlachetnia, czyni mądrym, uważnym i wrażliwym na drugiego człowieka, a to w dzisiejszym świecie wartości bezcenne. Wartości, które chcemy przekazywać naszym uczniom. Podczas czytelniczych przerw, które tego dnia nie trwały 10, a 45 minut uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły czytali przyniesione przez siebie książki, opowiadali o ulubionych bohaterach i swoich literackich odkryciach. Ze szczególnym zaangażowaniem budowali też czytelnicze wieże, w których każda cegiełka odpowiadała jednej przeczytanej książce. W wielu salach sięgnęły one sufitów, co jest dowodem na to, że młodzi ludzie, choć nie zawsze z chęcią sięgają po szkolne lektury, to czytają niemało, a paleta wybieranych przez nich książek jest ogromie zróżnicowana. Wzniesione wieże posłużą nam do wzbogacenia zbiorów szkolnej biblioteki.

Pomysł czytelniczych przerw w niektórych klasach spodobał się tak bardzo, że uczniowie zaproponowali, by właśnie w ten sposób organizować zastępstwa podczas nieobecności nauczyciela. W holu szkoły zaprezentowaliśmy też wystawę fotografii uczniów klasy 6b pt. "Ubierz się w książkę", będącą efektem realizowanego przez nich projektu czytelniczego. Dziękujemy Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie za zaproszenie do udziału akcji! #przerwanaczytanie2020 to inicjatywa, która udowadnia, że „książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji.” /M. Dąbrowska/.

Galeria zdjęć

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies Więcej informacji