Aktualności

PROJEKTY EKOLOGICZNE

W ramach projektu o bioróżnorodności uczniowie z klasy 5a musieli zadać sobie wiele pytań: ile trudów musi znieść nasionko, aby wykiełkować, jak ważne w rozmnażaniu roślin są przewody pokarmowe zwierząt, co to są gatunki kluczowe i dlaczego kluczem w ekosystemach? Jeszcze w czasie stacjonarnej nauki, pracując w szkolnym laboratorium, uczniowie poddawali wnikliwym badaniom nasiona rodzimych krzewów i drzew. Miażdżyli, kroili, zalewali kwasem, wodą i innymi specyfikami owoce z ukrytymi nasionami, czyli udawali sikorkę, jemiołuszkę czy krowę. Czy badania się udały? Wyniki już niebawem to pokażą.

Ekologia w łazience to kolejny ważny projekt, w którym połączono różne dziedziny. Uczniowie musieli przemyśleć swoje konsumenckie nawyki, a także zastanowić się, które składniki w stosowanych przez nich kosmetykach mogą być niebezpieczne i jak można zmienić zawartość łazienkowych szafek. Na lekcjach on-line uczniowie, wykorzystując olej kokosowy, sodę, dowolny aromat, wyprodukowali superskuteczny dezodorant, którym bezpiecznie można też umyć zęby. Poznali przepisy na odżywkę do włosów i pastę do zębów z ksylitolem. Zgodnie uznano, że skoro święta już blisko, to zestaw domowych kosmetyków może być świetnym prezentem dla najbliższych.

Galeria zdjęć

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies Więcej informacji