Aktualności

W TEATRZE

W lekcji teatralnej z panią Kasią Krajewską z #WrocławskiTeatrLalek uczestniczyli uczniowie klasy 7a, którzy wcześniej zasiedli na wirtualnej widowni, aby obejrzeć kierowany do młodych odbiorców spektakl „SAM, czyli przygotowanie do życia w rodzinie” w reż. J. Krofty. Mimo musicalowej konwencji, uczniowie dostrzegli ważne tematy, które podjęli autorzy – samotność, potrzebę wsparcia, zagubienie młodego bohatera. Docenili także możliwość oglądania przedstawień we własnym domu, przyznając jednak, że nic nie zastąpi atmosfery „żywego” teatru.

Co ma wspólnego Wielka Antyszambra z alegorycznymi bajkami Ignacego Krasickiego? Otóż całkiem sporo, o czym dowiedzieli się uczniowie klasy 5a, których tak zainteresowały czasy Krasickiego, że nie było innego wyjścia, jak tylko poszukać sposobu, aby nakarmić ten głód wiedzy. Wprawdzie nie mogą pojechać na wycieczkę do Warszawy, ale dla chcącego nic trudnego, zatem zameldowali się na Zamku Królewskim na lekcji „Na królewskim dworze”. Podczas zajęć piątoklasiści poznali dworski ceremoniał, dowiedzieli się, jak wyglądało życie codzienne króla, kto mógł go odwiedzać w królewskich apartamentach, jaka jest symbolika Apartamentu Wielkiego i jakie potrawy serwowano na słynnych obiadach czwartkowych, na których bywał oświeceniowy poeta. Liczba pytań i żywe reakcje uczniów jasno dowiodły, że realna wycieczka jest nieunikniona.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies Więcej informacji