RUSZYŁ SZKOLNY OŚRODEK BADANIA ŚRODOWISKA

W sobotę 16 października ruszyła tegoroczna edycja najdłużej trwającego projektu w historii EKOLI. Szkolny Ośrodek Badania Środowiska nieprzerwanie pracuje już trzynaście lat. Raz w miesiącu, w soboty, w  szkolnym laboratorium badane są żywność, gleba i woda pod kątem skażenia i wpływu tych zanieczyszczeń na organizmy żywe.

Tym razem uczniowie badali zafałszowania kawy naturalnej kawą zbożowa, wykrywali domieszki cykorii i sacharozy.  Zbadali sześć rodzajów kawy, z których cztery były fałszowane, te droższe nawet częściej, bo znaleźli w nich zarówno kawę zbożową, jak i sacharozę lub cykorię. Były emocje, potłuczone szkło i zadowolenie z efektów pracy.

GALERIA