BIJEMY CZYTELNICZY REKORD

Już po raz drugi biliśmy w EKOLI czytelniczy rekord w ramach II Międzynarodowej edycji VI ogólnopolskiej akcji  czytania na przerwie „Przerwa na czytanie”, której organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wielkopolskim. W tym roku znaleźliśmy się w gronie 1400 placówek biorących udział w akcji, mamy więc nadzieję, że rekord zostanie pobity.

Jak w EKOLI zachęcaliśmy do czytania? Uczniowie wszystkich klas tradycyjnie już mogli na lekcjach języka polskiego poczytać swoje ulubione książki, odbyło się także wspólne czytanie „Małego Księcia” Antoine’a  de Saint-Exupery'ego oraz zorganizowano akcję wymieniania się książkami połączoną ze zbiórką funduszy dla naszego podopiecznego – kalekiego psiaka Maksia. Młodsi uczniowie z klasy drugiej i trzeciej wykonali prace plastyczne „Czytam książkę”, a uczniowie klasy 8a napisali twórcze opowiadania zainspirowane podróżą Małego Księcia. Ponadto rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Literacki na Blurba, którego zwyciężczynią została Maja Mirek z klasy 4b. Uczestnikom konkursu gratulujemy pomysłów na ciekawe lekturowe rekomendacje, a wszystkim biorącym udział w akcji dziękujemy, że po raz kolejny potwierdzili, że „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” /Wisława Szymborska/.

GALERIA