Z WIZYTĄ W HILDESHEIM

W pierwszym tygodniu czerwca grupa uczniów z klas siódmych wraz z wychowawcami odwiedziła z rewizytą partnerską szkołę Robert Bosch Gesamtschule w Hildesheim. Podczas pobytu uczniowie nie tylko kształcili i doskonalili swoje umiejętności językowe, ale także zwiedzali szkołę, poznali historię Hildesheim oraz zobaczyli dwa obiekty światowego dziedzictwa UNESCO – Kościół św. Michała oraz Katedrę Mariacką ze świetnie zachowanymi odlewami z brązu i metalu. Uczniowie mieli także okazję wybrać się do Hannoveru i Wolfsburga, aby podczas zwiedzania przepięknego Ogrodu Barokowego czy Centrum Eksperymentów Phaeno lepiej się poznać, zintegrować i może zaprzyjaźnić. Podczas wspólnego wieczoru pożegnalnego z udziałem uczniów, nauczycieli oraz rodziców nie zabrakło także czasu na refleksję o potrzebie pielęgnowania i podtrzymywania współpracy polsko-niemieckiej.

Pobyt uczniów był dofinansowany przez organizację PNWM Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.