W STAREJ DRUKARNI I HYDROPOLIS

Pierwsze dni czerwca upłynęły uczniom klas 7a i 7b pod znakiem ciekawych warsztatów. Najpierw wraz z panią Marią Zając i panią Agatą Polańską 6 czerwca odwiedzili oni starą drukarnię przy ul. Otwartej 12 na wrocławskim Nadodrzu. Jej właściciel pan Maciej Zarański, prezes Fundacji Klub Innowatora, przybliżył uczniom tajniki zecerskich i drukarskich tradycji, a potem zaprosił do własnoręcznego wykonania linotypów. Niezwykły klimat miejsca sprzyjał dobrej atmosferze i ciekawym pomysłom. Natomiast następnego dnia siódmoklasiści zawitali do Hydropolis, w którym przeprowadzali różnorodne eksperymenty chemiczne, wyczarowując tęczę w probówce czy powodując wybuch wulkanu. To były udane wyprawy.

ZDJĘCIA - Stara drukarnia

ZDJĘCIA - Hydropolis