2015/2016

PIĄTA KORONA WROCŁAWIA ZDOBYTA!

Klasa 1b, pod opieką wychowawczyni Ewy Czuszkiewicz, zdobyła w czerwcu ostatnią z Koron Wrocławia. Tym razem była to wieża widokowa na wrocławskiej Katedrze (zdjęcia tutaj). Tym sposobem dzieci z 1b zdobyły wszystkie pięć najwyższych punktów widokowych w mieście. Na zakończenie roku szkolnego każdy otrzymał metalową przypinaną do klapy odznakę "ZDOBYWCA KORONY WROCŁAWIA" oraz czarną książeczkę ze stemplami zdobywanych koron. Wszystkie nazwiska zdobywców będą także wpisane do księgi pamiątkowej Towarzystwa Miłośników Wrocławia.


Dla przypomnienia - zdobyliśmy:

MOSTEK CZAROWNIC na kościele Św. Marii Magdaleny

WIEŻĘ WIDOKOWĄ w Sky Tower

WIEŻĘ WIDOKOWĄ na kościele Św. Elżbiety

WIEŻĘ MATEMATYCZNĄ Uniwersytetu Wrocławskiego

WIEŻĘ WIDOKOWĄ na Katedrze

BAJKOWA EUROPA

   

W maju klasa 1b pod opieką wychowawczyni Ewy Czuszkiewicz, wzięła udział w warsztacie pt. "BAJKOWA EUROPA". Dzieci uczyły się przez zabawę. Poznały kraje członkowskie Unii oraz ich flagi. Dowiedziały się, co to jest Unia Europejska i jaki stoi przed nią cel. Poznały hymn Unii oraz walutę. Na koniec każdy otrzymał torbę z materiałami informacyjnymi dotyczącymi Unii.

W POSZUKIWANIU WIOSNY

  Zgodnie z tradycją, 21 marca klasy edukacji wczesnoszkolnej ruszyły na poszukiwanie wiosny. Klasa 1b szukała wiosny przede wszystkim w ... kwietniku, w którym jesienią posadziła rośliny cebulowe. Dokładna analiza wykazała, że rośliny ruszyły pełną parą naprzód. Dzieci z 1b bardzo gorliwie pomagały roślinkom rosnąć, odchwaszczając kwietnik, co widać na zdjęciach. Potem klasa powędrowała dalej. Dzieci znalazły przebiśniegi oraz pąki na drzewach. Niestety zimno szybko zagoniło nas z powrotem do przytulnej szkoły. Chyba na wiosnę przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

GDYBYM MIESZKAŁ W ZAMKU...

  Klasa 1b odbyła kolejne zajęcia konstruktorskie w MultiCentrum. I tym razem temat był frapujący: GDYBYM MIESZKAŁ W ZAMKU... Dzieci świetnie się bawiły i uczyły zarazem. Ich prace konstrukcyjne z klocków k'nex wzbudziły podziw pań prowadzących zajęcia. Pieczołowicie pielęgnowana kreatywność maluchów z 1b nie zna granic. Zdjęcia w galerii SP:)

SPOTKANIE Z PANIĄ STOMATOLOG

15.02.2016 klasa 1b gościła mamę jednego z uczniów, Panią Agnieszkę Błońską, stomatologa z zawodu. Pani Agnieszka w bardzo dynamiczny i przystępny sposób przybliżyła dzieciom budowę zębów, proces tworzenia ubytków w zębach, ich przyczyny i sposoby zapobiegania próchnicy. Przeprowadziła z dziećmi masę zabaw dotyczących zasad dbania o jamę ustną oraz produktów zdrowych dla zębów. Każde dziecko miało okazję wykazać się wiedzą w quizach. Każdy otrzymał także w prezencie lusterko dentystyczne, dyplom uczestnictwa w zajęciach oraz książeczkę pt. "Dentysta? Ja się nie boję!" z rysunkami dzieci. I rzeczywiście, po takich zajęciach nikt nie może już bać się wizyty u stomatologa. Pani Agnieszka obiecała także przyjść do nas za miesiąc, sprawdzić czy wiedza zdobyta przez dzieci została wykorzystana w praktyce. Więcej zdjęć ze spotkania znajdziecie w naszej galerii.

MIKOŁAJ W KLASIE 1b

Klasa 1b z niecierpliwością wypatrywała Mikołaja. Niestety, święty nie grzeszył punktualnością. Dzieci powędrowały więc na karate. Kiedy wracały do sali, na korytarzu ich uwagę zwróciły wielkie białe stopy prowadzące prosto do ich sali. W asyście trenera karate, odważnie zajrzały do swojej sali, a tam... Na tablicy wisiał list od Mikołaja, a na każdej ławce wspaniała kolorowa paczka ze słodyczami oraz wielka książka o... życiu Mikołaja! Dzieciaki były zachwycone, a szukaniom Mikołaja nie było końca. Niestety, ten ostatni, zgodnie z treścią listu, pośmigał sankami do kolejnych dzieci. Do zobaczenia za rok!

          

SZKLANY ŚWIAT W KROŚNICACH 

17.11.2015 klasy 1a, 1b, 2 i 3 pojechały do Fabryki Ozdób Choinkowych SZKLANY ŚWIAT w Krośnicach. Dzieci obejrzały cały cykl produkcji bombek choinkowych od dmuchania szkła, poprzez srebrzenie i ręczne zdobienie. Wzięły także udział w warsztacie samodzielnego ozdabiania bombek. Na koniec dokonały zakupów w sklepiku na terenie manufaktury. Każde dziecko otrzymało także bombkę z własnym imieniem. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii!

 

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies Więcej informacji