Niedoskonała doskonałość olimpijskich bogów

Lekcje języka polskiego w klasie piątej w dużej mierze poświęcone są poznawaniu przez uczniów źródeł kultury śródziemnomorskiej.

Czytanie mitologicznych opowieści i odkrywanie antycznych wyobrażeń świata i rządzących nim praw, już samo w sobie dostarcza wielu wrażeń, a gdy jeszcze można wcielić się w greckiego boga, skonstruować jego siedzibę, rozwiązać interaktywne mitologiczne zadania i samodzielnie wymyślić mit, lekcja polskiego ma szansę stać się ciekawą wyprawą w odległe czasy. W ramach projektu "NIEDOSKONAŁA DOSKONAŁOŚĆ OLIMPIJSKICH BOGÓW", aby lepiej poznać charaktery mitologicznych bóstw i zrozumieć istotę antycznych wierzeń, uczniowie klasy 5b, po przeczytaniu wybranych mitów wykonali następujące zadania:

Podsumowaniem całorocznej pracy będzie udział w Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym.

Agata Polańska