Aktualności

PROJEKT „PICTURES OF ME” – PREZENTACJE

W marcu bieżącego roku uczniowie klasy 1 i 2 liceum rozpoczęli realizację projektu edukacyjnego pod tytułem „Pictures of me”. Projekt miał pokazać zainteresowania, pasje, bądź po prostu być ilustracją opinii oraz sądów uczniów Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego EKOLA na temat współczesnego świata. Projekt nie jest jeszcze zakończony, ale już od kwietnia, będziemy sukcesywnie prezentować uczniowskie dokonania i zamieszczać je na stronie DLO EKOLA w zakładce Centrum Naukowe (Projekt – „Pictures of Me”).

Czas rozpocząć prezentacje!

TYLE BYŁO DNI…

Drodzy Maturzyści,

kiedy po wakacjach wróciliście we wrześniu do szkoły i rozpoczął się dla Was trudny maturalny rok, nikt nie przypuszczał, że przez wiele miesięcy, od jesieni do wiosny, nie usiądziecie w szkolnych ławkach, nie będziecie oglądać zmieniających się pór roku, idąc ulicą Beyzyma na pierwszą czy drugą lekcję.

28 kwietnia 2021 roku skończyliście ważny w życiu każdego człowieka etap edukacji i przed Wami zamiast majowych egzaminów maturalnych bardzo długie wakacje. Wasze wspomnienia o nauce w programie IB będą inne niż Waszych starszych kolegów, maturzystów sprzed lat. Ale niezależnie od okoliczności szkolne doświadczenia i pamięć licealnych chwil są  zawsze ważne, piękne czy sentymentalne. Teraz jednak najważniejsze jest to, co przed Wami, nowe wyzwania, plany, marzenia do spełniania.

Życzymy Wam, zahartowanych miesiącami zdalnej nauki, aby przyszłość cieszyła i otworzyła przed Wami inspirujące możliwości, aby to, co Was czeka już za chwilę, satysfakcjonowało i rozwijało, życzymy też siły w mierzeniu się z tym, co niespodziewane, i odwagi w realizacji celów.  A w trudnych momentach niech Wam pomagają słowa poety – „pęknięcia są we wszystkim, tak przedostaje się światło”.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne International School of EKOLA

WIELKANOCNE ŻYCZENIA

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

zielenią się już drzewa, pachną hiacynty, śpiewają skowronki i oby Wielkanoc, jak co roku, przyniosła nam wszystkim nadzieję, że mimo trudnego czasu dzięki świętom przeżyjemy dobre chwile i radość czerpaną z odradzającej się natury. Chcemy przecież wierzyć, że może być normalnie i pięknie.

Szczerze i serdecznie życzymy Świąt Wielkanocnych bez trosk i lęków, zdrowych, radosnych i rodzinnych, z pisankami i barankami, żółtych i zielonych, mazurkowych i dyngusowych, życzymy takich momentów w te świąteczne dni, które krzepią duchowo, dają siłę do mierzenia się z codziennością i obawami o los bliskich.

Dobrej i spokojnej Wielkanocy!

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół EKOLA

CZYTAMY I POLECAMY

Aby popularyzować Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, uczniowie Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego EKOLA od października do grudnia 2020 roku pod opieką pana Roberta Mertuszki zrealizowali projekt, którego efekty można ocenić (czytając i słuchając) w zakładce Centrum Naukowego EKOLA na podstronie Centrum Aktywnego Czytelnika. Zaangażowanie i aktywność uczniów miały różne formy, są to między innymi Szkolny Salon Opowiadaczy Literatury, czytelnicze rekomendacje, rozmowy o książkach, moderowana dyskusja „Od kanonu do rzeczywistości”. Wszystkie materiały i uczniowskie propozycje lektur potwierdzają opinię opiekuna projektu, że w EKOLI młodzi ludzie czytają i potrafią o książkach atrakcyjnie i z pasją opowiadać.

ZAPADŁ WIECZÓR – TEN JEDYNY, NAJPIĘKNIEJSZY W ROKU…

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, Przyjaciele EKOLI,

świąteczny czas, na który tak wszyscy czekamy, nie będzie w tym roku taki jak zawsze. Nie uda się spełnić różnych marzeń, spotkać wszystkich bliskich, ucieszyć się białym śniegiem na górskich stokach. Ale mimo tych okoliczności, Boże Narodzenie to wciąż ta sama ważna data w kalendarzu, piękne święta, dlatego serdecznie życzymy radości ze spotkania z bliskimi, potrzebnego odpoczynku, wspólnej wigilijnej kolacji, krzepiących rozmów, wielu prezentów.

A także zdrowia, dobrej energii, optymizmu i nadziei, że Nowy Rok 2021 przyniesie nam pomyślność i normalność, do której tak tęsknimy.

I zatroszczmy się w te grudniowe dni o wszystkich samotnych i potrzebujących wsparcia.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół EKOLA

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies Więcej informacji