Wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń
Wystawa fotografii - egzamin Visual Arts 2012 / Photography Exhibition - Visual Arts Exam 2012

Wystawa fotografii - egzamin Visual Arts 2012 / Photography Exhibition - Visual Arts Exam 2012

prace Krzysztofa Matuszewskiego, ucznia kl. IB2 2011/2012 / author: Krzysztof Matuszewski, IB2 student 2011/2012

Aktualności

KROPLA AZJI

W roku szkolnym 2018/2019 w Zespole Szkół EKOLA realizowany jest Międzyprzedmiotowy Projekt Edukacyjny KROPLA AZJI, będący autorską inicjatywą Fundacji Oświatowej EKOLA oraz dyrekcji i nauczycieli. Projekt ten stanowi kontynuację działań podejmowanych w ramach akcji KROPLA AFRYKI prowadzonej w szkole w latach 2012-2014. Honorowy patronat nad projektem objął Rzecznik Praw Dziecka pan Marek Michalak. Celem działań jest poszerzenie wiedzy o Azji – jej geograficznej i kulturowej różnorodności oraz dotykających ten kontynent problemów, przybliżenie kultury i tradycji krajów azjatyckich, propagowanie wśród młodych ludzi idei tolerancji, szacunku dla drugiego człowieka i jego odmienności, bez względu na pochodzenie czy kolor skóry. Fundacja Oświatowa EKOLA jest ponadto organizatorem publicznej zbiórki funduszy przeznaczonych na pomoc dzieciom dotkniętym skutkami wojny w Aleppo w Syrii. Finał projektu odbędzie się w Parku Staromiejskim we Wrocławiu 7 czerwca 2019 roku.
Inauguracja Kropli Azji odbyła się 31 października, kiedy  zaprezentowano nowe logo akcji zaprojektowane przez panią Hannę Zbroniec oraz gościem EKOLI była pani Dagmara Kowalczyk - redaktor TVN i TVN Turbo, która uczestniczyła w malezyjskim rajdzie samochodowym dla kobiet.  Opowiedziała uczniom o swoich doświadczeniach oraz spotkaniu z Malezyjką Narimah Samat, która zajmuje się między innymi organizacją ekstremalnych rajdów off-roadowych. Osobiste przesłanie dziennikarki,, że azjatycka wielokulturowość sprzyja  postawie szacunku dla drugiego człowieka i poczuciu tolerancji, a wszelkie podziały to wytwór człowieka i jego osobistych przekonań, jest ważne także dla całej społeczności EKOLI.

GALERIA

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies Więcej informacji