MUZYCZNA „BALLADYNA”

Szkolne lektury wciąż inspirują twórców do różnych form inscenizacyjnych, dlatego też muzyczna „Balladyna” nie dziwi już nikogo. Uczniowie klasy trzeciej pod opieką p. Agaty Polańskiej i p. Mirosława Kozłowskiego obejrzeli 2 października we Wrocławskim Teatrze Muzycznym „T-atr” adaptację romantycznego dramatu Juliusza Słowackiego. Spektakl opowiadający o żądzy władzy, zbrodni, ale też honorze i męstwie, wzbogacony został inspirowanymi polską muzyką ludową piosenkami opartymi na sztuce wieszcza. Okazał się według uczniów ciekawym uzupełnieniem pracy z lekturą na lekcjach języka polskiego.