NOC BUNTOWNIKÓW

Czwarta już Klasowa Noc Filmowa zorganizowana przez uczniów klasy 3a gimnazjum i p. Agatę Polańską poświęcona była buntownikom. Uczniowie obejrzeli trzy filmy ukazujące młodych, niepokornych bohaterów z różnych perspektyw. Były to „Juno”, nagrodzona Oscarem komedia obyczajowa w reżyserii Jasona Reitmana z oryginalnym scenariuszem Diablo Cody i świetną kreacją Ellen Page; „Buntownik z wyboru” w reż. Gusa Van Santa, z będącym u progu wielkiej kariery Mattem Damonem, oraz „Arizona Dream”, pierwszy amerykański film Emira Kusturicy z Johnnym Deppem w roli głównej i niezapomnianą muzyką Gorana Bregovicia i Iggy’ego Popa. Po filmach rozpoczęły się jak zwykle trwające do świtu, fascynujące, pełne niespodzianek i osobistych wyznań dyskusje zainspirowane tak bliskim uczniom tematem.