GOŚCIE Z ISLANDII W EKOLI

Już od września realizowany jest w EKOLI projekt „Młodzieżowa Pracownia Opowieści”, w którym gimnazjaliści z klasy drugiej współpracują z kolegami z Islandii, ze szkoły Landakotsskóli w Reykjaviku. W dniach 14-16 października Islandczycy odwiedzili Wrocław, a 15 października uczestniczyli wspólnie z polskimi uczniami w różnych zajęciach, ucząc się fizyki, matematyki, języka angielskiego oraz historii i kultury państw anglojęzycznych. Odbyli także wspólnie popołudniowe warsztaty literackie prowadzone przez Magdę Piekarską, dziennikarkę m.in. „Gazety Wyborczej”. Młodym ludziom z Reykjaviku we Wrocławiu podobały się szczególnie Pałac Królewski i Rynek. Już w listopadzie drugoklasiści z EKOLI, pod opieką p. Hanny Zbroniec, będą kontynuować projekt w czasie wizyty na Islandii.