PAMIĘĆ O NIEPODLEGŁEJ

Tegoroczne Święto Niepodległości uczniowie EKOLI uczcili, przygotowując pod kierunkiem p. Agaty Polańskiej montaż słowno-muzyczny składający się z piosenek i wierszy inspirowanych losami ojczyzny. Po raz pierwszy wzięli w nim udział przedstawiciele niemalże wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Zgromadzeni w auli nauczyciele i uczniowie wysłuchali pięknych wierszy polskich poetów – K. I. Gałczyńskiego,  J. Kofty,  Cz, Miłosza, T. Różewicza, A. Słonimskiego oraz legendarnych pieśni J. Kaczmarskiego, , J. Pietrzaka czy A. Własta. Liryczny i refleksyjny program stał się piękną lekcją polskiej historii, ale także wzruszył, przywołując zapomniane słowa i melodie.