ZAWODOWA PRZYSZŁOŚĆ

Uczniowie klas 3a i 3b gimnazjum uczestniczyli 9 grudnia 2015r. w warsztatach w Międzyszkolnym Ośrodku Aktywności Zawodowej w Centrum Kształcenia Praktycznego we Wrocławiu. Zajęcia obejmowały trzy grupy tematyczne: 1. Poznanie źródeł informacji o ofercie edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych 2. Wiedzę o sobie 3. Ćwiczenie umiejętności obliczania punktów rekrutacyjnych. Podczas zajęć warsztatowych uczniowie pod kierunkiem doradców poszukiwali informacji o ofercie edukacyjnej, poznali procedury rekrutacyjne obowiązujące w bieżącym roku szkolnym, zapoznali się ze źródłami informacji na temat zasad rekrutacji. Ćwiczyli również obliczanie punktów rekrutacyjnych i wypełniali kwestionariusze mające na celu określenie mocnych stron i predyspozycji w kontekście planowania swojej przyszłości edukacyjno-zawodowej. Zajęcia dostarczyły bardzo konkretnej i przydatnej wiedzy, zatem wizyty w Międzyszkolnym Ośrodku Aktywności Zawodowej na stałe wpiszą się w szkolny terminarz.