CYKL ŻYCIA

W sobotni poranek 9 stycznia 2016 r. duża grupa gimnazjalistów pod opieką p. Anny Domaradzkiej-Bocian, w ramach zajęć Szkolnego Ośrodka Badania Środowiska, odwiedziła wystawę wynalazcy plastynacji dr. Gunthera von Hagens z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life. BODY WORLDS & The Cycle of Life jedyna w swoim rodzaju wystawa anatomiczna poświęcona budowie człowieka, pozwalająca na bardzo szczegółowe poznanie ludzkiego organizmu. Wystawa o charakterze edukacyjnym pokazuje cykl życia człowieka. Uczniowie mieli możliwość poznania zmian ludzkiego ciała – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia. Ta nietypowa lekcja biologii na pewno zostanie zapamiętana przez gimnazjalistów.