PATRIOTYZM. ŁATWE PYTANIA – TRUDNE ODPOWIEDZI

27 lutego 2016 roku podczas Dnia Otwartego uczniowie oraz zaproszeni absolwenci EKOLI rozmawiali o patriotyzmie, poruszając różne wątki: po co nam patriotyzm?, czy szkoła może nauczyć postawy patriotycznej?, kto nam ukradł patriotyzm?, dlaczego mam być patriotą, skoro ojczyzna mi nic nie dała? W dyskusji moderowanej przez p. Andrzeja Polańskiego uczestniczyli gimnazjaliści Agnieszka Pelc, Marta Sajewicz, Janek Grodzicki, Kuba Kamiński, Janek Wójcik oraz absolwenci: Julia Gieracha, Victoria Głuszkowska, Magda Jaglińska, Nicola Jendryk, Julia Wysowska, Maciek Belka, Mateusz Biały, Filip Ficner, Kuba Kowalski, Ksawery Karwacki. Odpowiedzi na trudne pytania, które padły w dyskusji, wciąż pozostają otwarte, ale młodzi ludzie mierzą się z nimi na co dzień.