WERNISAŻ WYSTAWY PRACOWNI OPOWIEŚCI

W Galerii BOSA we Wrocławiu odbył się 8 kwietnia 2016 r. wernisaż wystawy Młodzieżowej Pracowni Opowieści. W polsko-islandzkim projekcie trwającym od września 2015 r. wzięli udział uczniowie EKOLI z klasy 2 gimnazjum pod opieką pani Hanny Zbroniec.  Na uroczystości, w której uczestniczyły Pani Prezes Jolanta Węglowska i Pani Dyrektor Joanna Lejza, obecni byli również przedstawiciele islandzkiej Landakotsskóli z Reykjaviku, w której w listopadzie 2015 r. gościli nasi gimnazjaliści. Wystawa zakończyła cykl warsztatów fotograficzno-literackich prowadzonych w EKOLI przez Magdę Piekarską i Alicję Kielan. Fotografie i wyimki z opowiadań uczestników projektu oglądać można jeszcze do 19 kwietnia 2016 r. w Galerii BOSA (ul. Tęczowa 7). Producentem MPO jest Towarzystwo Aktywnej Komunikacji. Dla młodzieży z EKOLI to była prawdziwa artystyczna przygoda zakończona wernisażem i wydaniem publikacji pod tytułem „Zanim Islandczycy pokochali prince polo”, w której znalazły się zdjęcia i opowiadania autorstwa naszych uczniów. Zapraszamy do galerii zdjęć z wystawy.