KLASOWA NOC FILMOWA

Tradycją klasy 2a stało się organizowanie Klasowych Nocy Filmowych, podczas których uczniowie najpierw oglądają zaproponowane przez wychowawczynię, p. A. Polańską lub wybrane przez siebie filmy, a następnie długo o nich dyskutują.

Tematem przewodnim nocnego spotkania, które odbyło się z 28 na 29 listopada był… motyw nauczyciela. Uczniowie obejrzeli dwa filmy prezentujące skrajne różne portrety nauczycieli – najpierw kultowe już „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” w reż. Petera Weira z niezapomnianą rolą Robina Williamsa jako charyzmatycznego Johna Keatinga, a następnie komedię Woody’ego Allena „Życie i cała reszta” ze świetną kreacją reżysera wcielającego się w rolę Davida Dobela, znerwicowanego i cynicznego mentora młodego pisarza.