HISZPAŃSKIE ARCYDZIEŁA

Wystawa „Tauromachia” w Muzeum Architektury była dla gimnazjalistów spotkaniem ze sztuką trzech wielkich artystów: Goi, Picassa i Dalego oraz pogłębieniem wiedzy na temat hiszpańskiej tradycji, kultury, ale także różnych technik graficznych.

Corrida, byki, toreadorzy w różnych wariantach i odsłonach nie tylko zainspirowały uczniów do pytań o źródła fascynacji artystów tym tematem, ale także do rozmowy o różnych sposobach wykorzystywania tego motywu w sztuce. Uczniowie po obejrzeniu ekspozycji musieli odpowiedzieć na wiele przygotowanych przez kuratorki pytań dotyczących wybranych dzieł. Na pewno zapamiętali rzeźbę Minotaura Dalego, cykl rycin Goi czy też litografie Picassa, poszukującego idealnego obrazu byka.