A TO POLSKA WŁAŚNIE

Uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i preIB wystąpili 9 listopada w koncercie z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, który przygotowali pod opieką p. Moniki Kłoczko, p. Agaty Polańskiej, p. Marty Gościmińskiej i p. Bronisławy Porębskiej-Solnicy. Koncert dedykowany był pamięci tych, którzy za wolnością tęsknili, o nią walczyli, a także wszystkim, którzy mogą się nią cieszyć, aby pamiętali, że nie jest ona nigdy dana na zawsze, że trzeba o nią dbać i nieustannie się jej uczyć. Zgromadzeni w szkolnej auli goście usłyszeli pięknie odczytane i wyśpiewane przez uczniów utwory wybitnych polskich poetów, m.in. C.K. Norwida, S. Wyspiańskiego, A. Asnyka, T. Różewicza, W. Młynarskiego, Z. Herberta. W koncercie wystąpili: Sylwia Popek (kl. 7a), Pola Trybuchowska (kl. 5b), Martyna Tatarek (kl. 7a), Filip Godziszewski (kl. 7b), Zuzia Turalska (kl. 5a), Zuzia Szukiewicz (kl. 7a), Zuzia Mańdziak (kl. 7b), Jan Wróbel (kl. 7a), Ania Cieplik (kl. 2 gim.), Marysia Salwa (kl. preIB), Ada Trybuchowska (kl. preIB) oraz  chór EkoDoRe (uczniowie z klas 1-3 SP).