GDZIE MIESZKAŁ PAN TADEUSZ?

Słynny poemat Adama Mickewicza „Pan Tadeusz” nie znalazłby się pewnie na szczycie listy czytelniczych przebojów gimnazjalistów, dlatego, aby bliżej poznać opisywane przez wieszcza realia, uczniowie klasy 2 gimnazjum jedną z lekcji języka polskiego odbyli w Muzeum Pana Tadeusza. W czasie zajęć mieli okazję przyjrzeć się z zewnątrz i od środka szlacheckiemu dworkowi, w jakim zapewne mieszkałby Mickiewiczowski pan Tadeusz, oraz poznać zwyczaje jego mieszkańców. Dowiedzieli się, jak wówczas spędzano czas wolny, jak świętowano, co jadano i w co się ubierano. Interaktywne wyposażenie muzeum pozwoliło uczniom zapolować na dzikiego zwierza, przeprowadzić symulację obrad sejmu i poznać zasady savoir-vivre’u, które następnie zastosowali, nakrywając do szlacheckiego stołu.