W KINIE O INTERNECIE

Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum 6 i 7 lutego uczestniczyli w odbywających się w „OH-Kinie” lekcjach kinowych. Tym razem organizatorzy z Centrum Edukacji Filmowej zaproponowali temat „Uwaga! Internet!”. Ciekawa, bo wzbogacona o efekty multimedialne, prelekcja poświęcona była zarówno możliwościom, jak i zagrożeniom, jakie niesie z sobą wirtualna rzeczywistość. I chociaż wiele z prezentowanych w czasie lekcji zagadnień było uczniom znanych, to z pewnością warto zdać sobie sprawę z konsekwencji, jakie wynikają z  publikowania zdjeć na profilach społecznościowych. Po prelekcji uczniowie klas piątych i szóstej obejrzeli związany z tematyką lekcji film „Labirynt” w reżyserii D. Boswella, a uczniowie klas siódmych i gimnazjaliści wyreżyserowany przez C. Slee „Lek na całe zło”.