WIECZÓR Z FRANKENSTEINEM

Grono ekolowych miłośników wieczornych wypraw w ramach Wieczorów Teatralnych wciąż rośnie. Na piąte w tym roku szkolnym spotkanie stawiła się ponadwudziestoosobowa grupa uczniów klas siódmych oraz drugiej i trzeciej gimnazjum, by wraz p. Agatą Polańską wybrać się do Teatru Muzycznego CAPITOL na musicalową wersję słynnej powieści Mary Shelly  „Frankenstein”. Owiana legendą historia, którą autorka wymyśliła w 1816, słynnym „roku bez lata”, spędzając wakacje nad Jeziorem Genewskim w towarzystwie m.in. lorda Byrona i Johna Polidori, w wersji reżysera Wojciecha Kościelniaka wzbogacona została o odniesienia do najnowszej historii Europy i jej przyszłości. Świetne kreacje duetu głównych bohaterów - Mariusza Kiljana jako Doktora Frankensteina i Cezarego Studniaka jako Monstrum - choć poprowadzone z lekkim przymrużeniem oka, przyprawiały o dreszcz emocji i skłaniały do refleksji nad konsekwencjami ludzkich pragnień. Ci z uczniów, dla których był to pierwszy kontakt z tym klasykiem popkultury, mogą teraz sięgnąć do filmowych wersji Jamesa Whale’a, Mela Brooksa czy Tima Burtona.