MŁODZI AKTYWNI

4 kwietnia, w godz. 16.00-19.00, w auli naszej szkoły odbyła się debata poświęcona aktywności społecznej i politycznej młodych ludzi. Debata była częścią projektu „Wybory parlamentarne”, który służy wyłonieniu uczestników XX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży (odbędzie się ona 1 czerwca 2014 roku).

Organizatorem projektu jest Kancelaria Sejmu w porozumieniu z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ministerstwem Edukacji Narodowej i Ośrodkiem Rozwoju Edukacji. EKOLA startuje w projekcie SDiM już po raz trzeci: dwa lata temu przeprowadzona przez nas debata (o demokracji w szkole) została oceniona najwyżej w województwie i dzięki temu do Sejmu Dzieci i Młodzieży dostała się dwójka naszych uczniów: Agnieszka Godlewska i Mateusz Tabaka. Rok temu debata (o lokalnym ekorozwoju) zajęła drugie miejsce w województwie i znów do Sejmu Dzieci i Młodzieży dostali się dwaj nasi uczniowie: Małgorzata Pioterek i Franciszek Marczyński. Koordynatorem projektu jest p. Andrzej Polański. Więcej o debacie w zakładce: Sejm Dzieci i Młodzieży.