KOBIETO, PUCHU MARNY?

Grupa projektowa uczniów klasy 2 gimnazjum, w składzie Zosia Mrugała, Weronika Sienkiewicz i Filip Wilk realizująca pod opieką p. Agaty Polańskiej projekt pt. „Kobieto, puchu marny? O roli kobiet w historii i kulturze”, zorganizowała w marcu szkolny konkurs „(Ty)Dzień Kobiet”, w którym udział wzięli uczniowie klas 4-7. Przez cały tydzień przedstawiciele klas losowali kolejne zadanie, na wykonanie którego mieli tylko jeden dzień. Musieli m.in. wyszukać w szkolnej bibliotece jak największą liczbę książek napisanych przez kobiety, odnaleźć w różnych źródłach informacje o kobietach - wynalazcach i odkrywcach, rozpoznać i ułożyć z puzzli słynne kobiece portrety oraz przygotować skomponowany z własnych ciał wyraz „kobieta” w dowolnym języku świata. W zaciętej rywalizacji zwyciężyli uczniowie klasy 7a, którzy w nagrodę otrzymali pamiątkową statuetkę oraz upieczone przez organizatorów konkursu babeczki przyozdobione wizerunkami słynnych kobiet. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i pomysłowości!