Pn 20.05

spotkania wychowawców z rodzicami i konsultacje dla rodz..

Europa dla ludzi

W dniach 7-8 czerwca 2014r. odbyła się w Toruniu Sesja Regionalna Europejskiego Parlamentu Młodzieży. Hasło przewodnie Sesji brzmiało Europe for People, czyli "Europa dla Ludzi", zaś tematyka obejmowała szeroko pojętą integrację europejską oraz bieżące problemy zjednoczonej Europy.

Program sesji zawierał wszystkie standardowe elementy spotkań EYP (budowanie drużyny, praca w komitetach, obrady Walnego Zgromadzenia), a także wydarzenia towarzyszące, które miały na celu przybliżyć uczestnikom kulturę europejską oraz sztukę debatowania poprzez zorganizowany panel dyskusyjny. Spotkanie zgromadziło około 100 uczniów polskich szkół średnich, w tym oczywiście uczniów IB z EKOLI, oraz kilkudziesięciu innych uczestników z całej Europy.