Wydarzenia

Pt 01.11

Listopad 2019

01.11.2019 - dzień wolny
Wystawa fotografii - egzamin Visual Arts 2012 / Photography Exhibition - Visual Arts Exam 2012

Wystawa fotografii - egzamin Visual Arts 2012 / Photography Exhibition - Visual Arts Exam 2012

prace Krzysztofa Matuszewskiego, ucznia kl. IB2 2011/2012 / author: Krzysztof Matuszewski, IB2 student 2011/2012

Języki obce

Języki obce są jedną z mocniejszych stron naszej szkoły. W klasach 1 i 2 liceum oferujemy rozszerzony program języka angielskiego oraz nauczanie dwujęzyczne na następujących przedmiotach: filozofia, etyka, biologia, chemia, fizyka, matematyka, informatyka. W programie Matury Międzynarodowej, w klasie 3 i 4 wszystkie przedmioty nauczane są w języku angielskim. Angielski jako przedmiot pojawia się w dwóch opcjach: język ojczysty oraz język obcy na poziomie rozszerzonym, co pozwala osiągnąć wysoki stopień zaawansowania, rozwinąć umiejętność swobodnej komunikacji, cieszyć się literaturą, teatrem, filmem angielskiego obszaru językowego w wersji oryginalnej, lepiej zrozumieć kulturę krajów anglojęzycznych, ponieważ poprzez język docieramy do niej znacznie bliżej. Zachęcamy do lektury anglojęzycznych prac naszych uczniów: esejów, recenzji filmów i książek, reportaży.

Mamy ponadto od lat w ofercie język niemiecki oraz hiszpański. Począwszy od pierwszej sesji egzaminacyjnej w roku 2008, średnia ocen z egzaminów maturalnych z angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego jest niezmiennie bardzo wysoka.    

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies Więcej informacji