Klasa 1 liceum dla absolwentów klas ósmych

Zasady rekrutacji do klasy 1 liceum na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów klas ósmych:

W sekretariacie szkoły należy złożyć następujące dokumenty:

do 10 maja 2019:

do 24 czerwca 2019, do godz. 14:00:

• kopia świadectwa z klasy ósmej szkoły podstawowej
  • kopia zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty wydana przez OKE

Opłata za egzamin kwalifikacyjny wynosi 200 zł i należy ją wpłacić gotówką w szkole lub na konto:

bank: BANK PKO BP

numer rachunku: 26 1020 5226 0000 6302 0481 0372

właściciel konta: Fundacja Oświatowa EKOLA, ul. Zielińskiego 56, 53-534 Wrocław

Warunki przyjęcia ucznia do klasy 1 LO:

1) wynik egzaminu kwalifikacyjnego z języka angielskiego - minimum 65%

2) ocena zachowania na świadectwie ukończenia klasy ósmej szkoły podstawowej - co najmniej dobra

3) średnia ocen na świadectwie ukończenia klasy ósmej z następujących przedmiotów: język polski, język angielski, biologia, chemia, fizyka, matematyka - co najmniej 4.0

4) wynik egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego - minimum 50%, z matematyki - minimum 50%, z języka angielskiego - minimum 70%.

Bierzemy również pod uwagę dodatkowe osiągnięcia ucznia potwierdzone odpowiednimi dokumentami - udział w olimpiadach, konkursach, zajęciach pozalekcyjnych, zaangażowanie w akcje społeczne, itd.

W przypadku uzyskania przez kilku kandydatów takich samych wyników rekrutacji, szkoła zastrzega sobie prawo przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej z tymi kandydatami.

Egzamin kwalifikacyjny do klasy 1 LO odbędzie się dnia 21 maja 2019 (terminarz). Egzamin sprawdza kompetencje językowe kandydata w zakresie języka angielskiego i składa się z dwóch części:

część pisemna:

• rozumienie tekstu mówionego, rozumienie tekstu czytanego, praktyczne użycie języka (uzupełnienie tekstu brakującymi słowami, słowotwórstwo, synonimy / antonimy, przekształcenia zdań obejmujące zmianę słownictwa, składni oraz struktur gramatycznych), dwie wypowiedzi pisemne (1) mail do nauczyciela / kolegi / koleżanki – 150-200 słów; 2) odpowiedź w minimum 10 zdaniach na zadane pytanie otwarte - tematy takie, jak w części ustnej egzaminu); czas trwania egzaminu – 1h30m;

część ustna:

• rozmowa z kandydatem na zadany temat (zainteresowania / pasje kandydata, plany na przyszłość, ulubione przedmioty w szkole, ulubiona książka / serial / film); czas trwania rozmowy – ok. 10m.