INTEGRACJA, KOMUNIKACJA, ZABAWA

We wtorek 13 września 2022 r. w przyjaznych murach Stowarzyszenia TRATWA, uczniowie klasy 2 Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego EKOLA wzięli udział w prowadzonych przez szkolnego pedagoga warsztatach, których głównym celem było lepsze poznanie siebie oraz wzmocnienie poczucia przynależności do zespołu klasowego. Młodzież po krótkim przedstawieniu swoich pasji, zainteresowań, potrzeb, ograniczeń poprzez pracę/zabawę w parach oraz grupach doskonaliła umiejętności komunikacyjne w tym szczególnie informacji zwrotnej. Zajęcia parateatralne pozwoliły uczniom lepiej poznać siebie, przyjaciół z klasy, a tym samym uświadomić sobie, jak ważne są komunikacja i poczucie wspólnotowości. Na zakończenie warsztatów każdy uczeń na wcześniej przygotowanych kartkach musiał napisać coś pozytywnego o koleżance czy koledze, wychowawcy oraz pani pedagog, a następnie koperty zostały przekazane adresatom. Młodzież bardzo wysoko oceniła spotkanie, przyznając jednocześnie, że warto kontynuować tego typu warsztaty. Uczniowie podkreślili, że doskonalenie siebie poprzez doskonalenie komunikacji w zespole to wartość bezcenna.