Po wakacyjnej przerwie uczniowie klasy 2 Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego EKOLA wrócili do Wrocławskiego Teatru Współczesnego na zajęcia warsztatowe. Tematem pierwszych w tym roku szkolnym zajęć było tworzenie postaci. Młodzież budowała bohaterów scenicznych na zasadzie protagonistów i antagonistów. Pierwszym krokiem było wykonanie odpowiednich ilustracji, a następnie odgrywanie scen z wykorzystaniem plastycznych schematów. Dużo satysfakcji przyniosło uczniom tworzenie przestrzeni do konfliktu, konstruowanie partii dialogowych, a w finale – przez odpowiednią kreację aktorską – zbudowanie płaszczyzny porozumienia. Uczniowie jednoznacznie przyznali, że były to jedne z najciekawszych warsztatów w ostatnim czasie. A to dopiero początek …. :)