Pn 20.05

spotkania wychowawców z rodzicami i konsultacje dla rodz..

REKWIZYTY, SCENOGRAFIA, SCENA…

Listopadowe warsztaty we Wrocławskim Teatrze Współczesnym poświęcone były roli i znaczeniu teatralnych rekwizytów. Uczniowie mieli za zadanie napisać scenariusz krótkiego spektaklu, stworzyć własne rekwizyty (otrzymali karty papieru, monety, farby, itd.), a następnie już na scenie wystawić przygotowany spektakl. Umiejętne wykorzystanie przygotowanych rekwizytów stanowiło najważniejszy element inscenizacji. Obok uczestnictwa w świetnej zabawie uczniowie mieli okazję lepiej zrozumieć, jak ważną rolę odgrywają nawet najdrobniejsze elementy scenografii, jak powstają i co się z nimi dzieje, kiedy sztuka schodzi z afisza.