VIVAT ACADEMIA, VIVANT PROFESSORES!

24 listopada 2022 r. uczniowie Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego EKOLA na zaproszenie prof. Piotra Chruszczewskiego wzięli udział w inauguracji roku akademickiego na Indywidualnych Studiach Międzydziedzinowych Uniwersytetu Wrocławskiego, która odbyła się w Auli Leopoldyńskiej. Gość honorowy, dr Yacov Livne – ambasador Izraela w Polsce, wygłosił niezwykle ciekawy wykład inauguracyjny na temat relacji polsko-żydowskich. Uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Po wysłuchaniu hymnu „Gaudeamus igitur” świeżo upieczeni studenci złożyli ślubowanie. Wykład ambasadora poprzedziły wystąpienia Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego, Przewodniczącej Gminy Wyznaniowej Żydowskiej we Wrocławiu oraz reprezentantów uczelni wyższych z całej Polski. Młodzież miała okazję spotkać się z zaproszonymi gośćmi w nieco mniej oficjalnej formie podczas przygotowanego przez organizatorów poczęstunku.