BEZ STRESU NIE TYLKO NA MATURZE

Uczniowie klasy DP2 uczestniczyli w pierwszym tygodniu września w szkolnym wyjeździe edukacyjnym dotyczącym zarządzania   stresem. Pobyt w magicznym domu Sokolik w Trzcińsku miał na celu wypracowanie indywidualnych strategii radzenia sobie ze stresem. Pierwsze warsztaty dotyczyły identyfikacji stresorów, domykania reakcji stresowej i opracowania indywidualnych strategii radzenia sobie ze stresem. Drugi moduł wskazywał na sposoby radzenia sobie ze stresem (ruch-taniec/ relaksacja). Natomiast trzeci moduł koncentrował się na kontakcie z przyrodą jako sposobem redukcji stresu. Warsztaty prowadziła pani Renata Fox. Wychowawczyni klasy pani Beata Grabska zajęła się organizacją logistyczną oraz opieką uczniów. W przerwach między warsztatami tegoroczni maturzyści mieli okazję integrować się, przygotowywać posiłki i wspólnie spędzać czas.

zdjęcia