TO BYŁ PIĘKNY DZIEŃ

Bywają jubileusze małe i duże, spektakularne i ciche, ale potrójne święta zdarzają się na pewno rzadko. A taki jubileusz obchodził Zespół Szkół EKOLA 12 stycznia 2024 roku w Impart Centrum, świętując 33-lecie powstania szkoły, 30 lat współpracy z niemiecką partnerską szkołą Robert-Bosch-Gesamtschule w Hildesheim oraz 20-lecie Fundacji Oświatowej EKOLA, którą od ponad trzydziestu lat kieruje pani Prezes Jolanta Węglowska. Styczniowa uroczystość była pięknym spotkaniem wspaniałych gości, wielkiej ekolowej rodziny, okazją do podsumowań i wspomnień. Ośmioro nauczycieli, w tym pani Prezes, otrzymało z rąk Prezydenta Jacka Sutryka medale pamiątkowe „Merito de Wratislavia – Zasłużony dla Wrocławia”. Dziękujemy za to wyróżnienie, ale ważne były dla społeczności EKOLI również słowa naszego gościa i innych przybyłych, w których wielokrotnie podkreślano wyjątkowość szkoły na oświatowej mapie, jej nowatorskie przedsięwzięcia, wspaniałe wyniki, wyjątkową kadrę i jakość pracy. Jubileusz uświetniły wystąpienia wielu ważnych gości, między innymi pani Lydii Hollings ze szkoły partnerskiej, pani Magdaleny Wontek, Prezes Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej, przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, a także występy artystyczne uczniów oraz wspaniały recital pani Justyny Szafran, aktorki Teatru Capitol. To był piękny dzień w historii szkoły, ale jak pisał poeta „Życie przeżywa się/ idąc/ spotykając” , więc czeka ekolową społeczność jeszcze wiele takich chwil, wiele spotkań i radości. Przyszłość to także nowe wyzwania, nowe pomysły, nowe przedsięwzięcia.