TRWAJĄ MATURY…

W tym roku egzaminy maturalne w Diploma Programme rozpoczęły się dwa tygodnie wcześniej niż w szkołach z polskim programem, bo już 24 kwietnia uczniowie realizujący kurs literatury Polish A oraz Korean A pisali pierwszy arkusz. W tym roku do egzaminu w EKOLI przystąpiło 23 uczniów, sesja trwa od 24 kwietnia do 15 maja, do napisania jest 39 arkuszy, a każdy uczeń musi napisać około trzynastu egzaminów z sześciu przedmiotów.

Nie jest łatwo zdawać maturę, kiedy w przyrodzie zamiast wiosny rządzi  lato, a temperatury nie są na pewno kwietniowe, więc jeszcze mocniej trzymajmy kciuki za uczniów, którzy wyniki swoich egzaminów poznają dopiero w lipcu i wtedy podejmą ostateczne decyzje o studenckiej przyszłości.