Nie wszystko jest OK

W środę 19 listopada 2014r. uczniowie IB i preIB pod opieką p. Renaty Otolińskiej obejrzeli we Wrocławskim Teatrze Współczesnym spektakl „Radio Armageddon. Transmisja” na podstawie powieści Jakuba Żulczyka i w reżyserii Tomasza Hynka. Wieczór w teatrze był podsumowaniem pracy nad cyklem zajęć poświęconych problemowi adolescencji w różnych tekstach kultury.

Bohaterami sztuki są Nadzieja, Szymon i Gnat, którzy z okazji dziesięciolecia matury spotykają się w szkole i powracają w onirycznej wizji do okresu nauki oraz największego przeżycia – powstania zespołu „Radio Armageddon” i buntu przeciw konwencjom, schematom i systemowi. W przedstawieniu grają młodzi aktorzy, a ich historie ilustrują występy trzech zespołów muzycznych. Spektakl, który obejrzeli uczniowie, zainspirował dyskusję o różnych granicach, ideowych buntach i kryzysach, a także o języku współczesnego teatru.