NAUKA BEZ GRANIC

Zainteresowani uczniowie z klasy IB1 pod opieką pana Oleksandra Bednarchuka wysłuchali na Dolnośląskim Festiwalu Nauki wielu interesujących wykładów na różne tematy, między innymi o nanomateriałach w biomedycynie, świecie niskich temperatur czy naukowym myśleniu. Mogli także obserwować doświadczenia z fizyki i chemii przygotowane przez doktorantów z Instytutu Niskich Temperatur. Podczas tych eksperymentów rozmowy o różnych zjawiskach pomogły młodzieży zrozumieć przebieg zjawisk magnetycznych, fizycznych i chemicznych oraz je komentować nie tylko na szkolnych zajęciach.