Nd 17-20

Marzec 2019

IB2 - Obóz Naukowy 17-20.03.2019
Wystawa fotografii - egzamin Visual Arts 2012 / Photography Exhibition - Visual Arts Exam 2012

prace Krzysztofa Matuszewskiego, ucznia kl. IB2 2011/2012 / author: Krzysztof Matuszewski, IB2 student 2011/2012

WARTO MIEĆ CZAS NA CAS

Zgodnie z wymaganiami Matury Międzynarodowej uczniowie IB2 kontynuują, a IB1 rozpoczynają swoją przygodę z programem CAS. W bieżącym roku szkolnym prace uczniów koordynują panie Małgorzata Szeferowicz oraz Agata Polańska. Po pierwszych spotkaniach na konsultacjach uczniowie ustalili plany swoich działań. Wśród ciekawych pomysłów pojawiły się m.in. prowadzenie miniprzedsiębiorstwa, założenie zespołu muzycznego, udział w sesjach WrocMUN, organizacja zawodów e-sportowych, lekcje tańca, skrzypiec, gitary, rysunku czy fotografii w zakresie kreatywności. Rozwijanie sprawności fizycznej na zorganizowanych i indywidualnych zajęciach sportowych na siłowni, basenie, turniejach parkour, siatkówki, lekcjach aikido, tenisa, biegów czy wyjazdów narciarskich w zakresie aktywności. I wreszcie liczne działania dotyczące „serca CASu”, czyli wolontariat: udział w projekcie KROPLA AZJI, udzielanie koleżeńskich korepetycji z angielskiego, koreańskiego, pomoc w hospicjum, domu starców, bursie, organizacja kiermaszy charytatywnych czy wreszcie działalność na rzecz kreowania dobrego wizerunku i życzliwej atmosfery w szkole przez organizację wieczorów autorskich z wernisażami prac i promocją talentów uczniów. Wszyscy uczniowie określili także sposoby prowadzenia dzienników CAS, pozostaje więc życzyć im wytrwałości i konsekwencji w realizowaniu przedsięwzięć, satysfakcji z osiągania zamierzonych celów i trzymać kciuki za jak najlepsze efekty tej pracy.